ІНСТИТУТ РОСЛИННИЦТВА ІМ. В.Я. ЮР’ЄВА
Національної академії аграрних наук України

Перша науково-практична конференція «День зернобобових культур в Україні»

16 червня 2021 року директор Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН Кобизєва Любов Никифорівна, доктор с.-г. наук, член-кореспондент  НААН і провідний науковий співробітник лабораторії селекції гороху Василенко Антоніна Олександрівна, кандидат с.-г. наук прийняли участь у роботі Першої наукової-практичної конференції «День зернобобових культур в Україні», яка відбулась у ТОВ «Шестірня» (с. Шестірня Широкінського району Дніпропетровської області). Конференція була організована Одеською ДСДС, співорганізатором виступив Інститут рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН; голова оргкомітету – Січкар В’ячеслав Іванович, д. б. н., професор, завідувач відділу; співголова – Кобизєва Любов Никифорівна, д. с.-г. н., член-кор. НААН, директор Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва.

Серед учасників були представники наукових установ НААН, агроформувань різних форм власності та інших організацій.

В ході заходу були проведено обговорення актуальних тем селекції, генетичних ресурсів, насінництва і технологій вирощування зернобобових культур згідно програми конференції. Проведено огляд посівів зернобобових культур, що вирощуються за різними технологіями.

Директором з виробництва ТОВ «Шестірня» Савко О.В. було представлено посіви гороху зимуючого і сочевиці, що вирощували за загальноприйнятою технологією. Було відмічено особливості вирощування сочевиці та її переваги, як і всіх бобових культур, як найкращий попередник для озимої пшениці. Після бобових залишається до 100 кг біологічного азоту на гектар, що є можливістю економити кошти, підвищувати рентабельність і зберігати родючість ґрунтів. Також було представлено посів зимуючого гороху, що був висіяний широкорядним способом (на 35 см) у борозенки. Відмічено, що посів у борозни себе виправдав -  завдяки затримці снігу взимку рослини отримали додаткову вологу.

Достойними поваги були представлені експериментальні посіви бобових культур – гороху, нуту та сочевиці у господарстві Масляного О.В. (с. Казанка, Миколаївської обл.), які вирощуються за системою No-Till. Було проведено огляд підзимних посівів гороху різних строків сівби. У весняному посіві були представлені сорти селекції Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН – Оплот, Меценат та Гайдук, стан яких був дуже добрим.

Продемонстровані посіви показали професійне відношення до своєї справи, відповідальність за кожну дію і невтомне прагнення до всього нового у господарствах.

Робота науково-практичної конференції була конструктивною, обговорено актуальні питання наукового забезпечення виробництва зернобобових культур в Україні, відбулось професійне спілкування та обмін досвідом. Дякуємо організаторам і всім учасникам конференції та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Програма конференції